Fotka dne Fotka dne

Kalendář

 

Svátky

Počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Hodnocení stránek Hodnocení stránek

Průměr (0 Hlasů)
Průměrné hodnocení je 0.0 hvězdiček z 5.

Oranžový rok v Pasekách Oranžový rok v Pasekách

 

Elektronický zpravodaj Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Temelín pro Červenec 2020 - klikněte na tento odkaz
 

0002 0001
fotky zdarma

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tradiční setkání důchodců

V listopadu opět proběhla akce setkání důchodů, kdy tento rok se akce konala ve žďárské hospodě, kde se sešli důchodci z obcí Paseky, Tálín a Žďár. Proběhlo zde vystoupení žáků ZŠ a MŠ Albrechtice nad Vltavou a také vystoupení otce dechovky Josefa Zímy. Odvoz tam i zpět byl jako každý rok zajištěn vozidlem HZS ( Děkujeme řidičce Janě Vaněčkové ). Velmi vydařenou akci s hojnou účastí uzavírala skupinka paseckých občanů. 

O putovní pohár starosty obce 2019

Jako vždy se první říjnový víkend uskutečnila soutěž o putovní pohár starosty obce na louce u rybníka ,, Starák,, za hojné účasti SDH okolních spolků i družstev dětí. I přes nepřízení počasí, bylo zajištěno občerstvení a místo pro ohřev ve velmi dobré kvalitě. Hasiče přišli podpořit fanoušci hasičského sportu. Akci považujeme za velmi úspěšnou a děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Velikonoční zdobení

Velikonoční zdobení proběhlo 14.4.2019 v místní ubytovně Václavka. Na tuto akci přišlo cca 30 občanů, kteří vyráběli s pomocí pí. Matějkové Velikonoční ozdoby. Většina účastníků so odnesla vytvořené ozdoby domů. Akci hodnotíme jako velmi úspěšnou. Děkujeme tímto projektu ,, ORANŽOVÝ ROK,, že se takové akce za podpory skupiny ČEZ mohou uskutečňovat.

 

0001-1   0002 0001

  0002-1 0001-1

  0002 0001

  0001 0002

0002 0001
  0002 0001

Partnerství s JE Temelín Skupina ČEZ

Hasičská soutěž byla poslední akce zařazená obcí Paseky do projektu Oranžový rok 2018 za podpory JE Temelín Skupina ČEZ. Tímto mnohokrát děkujeme za dosavadní spolupráci a doufáme, že i v následujícím roce se můžeme těšit na další spolupráci díky níž se nám úspěšné a obyvateli velice oblíbené akce daří uskutečnit. 

O putovní pohár starosty obce Paseky + DSO Blanicko Otavského regionu

Soutěž v hasičském sportu která proběhla dne 13.10.2018 byla již devátým ročníkem. Tato tradičně poslední soutěž našeho sboru dobrovolných hasičů proběhla za krásného slunného počasí na louce u rybníka Starák. Hojná účast soutěžních družstev a výjimečně začátek až ve 14.00 hod. zapříčinily, že se soutěž protáhla až do tmy. Obzvláště velká konkurence se konala v ženské kategorii kde bylo zapsáno 11 soutěžních družstev. Pěkné počasí a dobrá nálada způsobily velký zájem u stánku s občerstvením. Ženy z týmu A sboru Paseky a i nečlenky SDH které v občerstvení celé odpoledne pomáhaly byly tak sehraným týmem, že se fronty téměř netvořily a pokud ano tak jen na velmi krátkou dobu. Děkujeme, že jste se postaraly o spokojenost všech přítomných, kterých díky 24 soutěžním družstvům a množství návštěvníků z DSO Blanicko Otavského regionu a návštěvníků z obce a okolí bylo opravdu hodně. 

eINFO ČEZ Temelín (Newsletter)

Další čísla newsletteru e.INFO ČEZ Temelín (newsletter). Dubnové naleznete ZDE. Červnové naleznete ZDE. Červencové naleznete ZDE. A srponové naleznete ZDE.

Setkání rodáků a 110 let založení SDH Paseky

Další akcí roku 2018 za podpory JE Temelín Skupina ČEZ bylo letošní setkání rodáků obce Paseky s oslavou 110 let od založení SDH Paseky. Tato akce pořádaná dne 30.6.2018 obcí Paseky spolu s SDH Paseky byla velice úspěšná a zase počasí na objednávku a pořádání v hostinci na Vyhlídce a zrevitalizované návsi kde je dostatečné zázemí přispěla k hojné účasti. Sešlo se na 230 hostů nad 18 let a mnoho dětí a mladistvých. Bohaté občerstvení, doprovodný program ve formě pokládání věnce k pomníku generálmajora Františka Žáka, rodáka z Pasek, pěvecké vystoupení Veroniky Vandové, živá muzika bylo zárukou záživného dění celého odpoledne a tak se tato akce protáhla až do nočních hodin. Jsme rádi, že se do obce vrací mnoho lidí a že díky knize hostí máme kontakty na další setkání. Jako upomínkový předmět se rozdávaly stuhy na prapory sborů SDH které dorazily a i nějaká drobnost pro návštěvníky. Ještě jednou bychom touto cestou chtěli poděkovat JE Temelín Skupina ČEZ za jejich podporu bez které by to nebylo možné zorganizovat a všem občanům obce a členům SDH za pomoc s přípravou, protože jde jistě o největší akci letošního roku a organizace akce takového rozměru je opravdu časově i finančně nákladná. Děkujeme. 

Dětský den 2018

Dne 3.6.2018 se konal tradiční dětský den. Tato akce pořádaná za podpory JE Temelín Skupina ČEZ se moc vyvedla a líbilo se. Dětí bylo dost a i rodičů a prarodičů se sešlo poměrně hodně. Počasí nám přálo a tak se děti vyřádily na připravené atrakci. Tou letos bylo trochu netradiční umístění dlouhé skluzavky z kopce "Kopanina" a dětský den se tak výjimečně nekonal na návsi. Věříme ale, že toto spestření se líbilo a nepřineslo žádné komplikace. 

Partnerství s JE Temelín Skupina ČEZ

Již čtvrté adventní zdobení byla poslední akce zařazená obcí Paseky do projektu Oranžový rok 2017 za podpory JE Temelín Skupina ČEZ. Tímto mnohokrát děkujeme za dosavadní spolupráci a doufáme, že i v následujícím roce se můžeme těšit na další spolupráci díky níž se uskuteční úspěšné a obyvateli velice oblíbené akce.

Adventní zdobení

Adventní zdobení proběhlo v sobotu 25.11.2017 v obecní klubovně Paseky a přilehlé knihovně. Akce je hojně navštěvovaná a první zájemci o zdobení dorazili ještě před začátkem akce kdy už rovnou začali obeplétat kroužky chvojím. Věnců se upletlo a následně ozdobilo opravdu hodně. Dále byla možnost si vytvořit svícínek, papírového andílka či vánoční hvězdu z papíru. Na akci dorazili i přespolní kteří mají v Pasekách rodiny a příbuzenstvo. Akci hodnotíme jako úspěšnou a mnohokrát děkujeme projektu Oranžový rok že se takováto akce může uskutečňovat. 

O putovní pohár starosty obce 2017

Jako každý rok se první říjnový víkend roku 2017 pořádala u rybníka starák soutěž hasičů O putovní pohár starosty obce. Letošní ročník byl díky větší účasti družstev pouze jednokolový kdy všechny družstva startovali na jednotný stroj. Místní hasiči si dali záležet a co se týče zázemí bylo vše v perfektní kvalitě. Pasecké holky si vzaly na starost občerstvení v již stálém složení a proto byli zákazníci odbavování bez problémů a front. Hasiče přišli podpořit i místní a přespolní diváci a proto považujeme tuto akci za úspěšnou.  Děkujeme a těšíme se na další ročník

Loučení s prázdninami

V roce 2017 připadlo loučení s prázdninami na datum 3.9.2017. Dětské zastoupení bylo veliké a akce se konala na návsi kde byla postavena obrovská skluzavka ve tvaru hasičského auta. Tato akce byla pořádaná obcí Paseky za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2017. Podařená akce s odpolednem stráveným soutěžemi a zábavou na návsi za hojné účasti dětí byla s pomocí členů sboru SDH Paseky úspěšná. Dělala se cukrová vata kde se tvořily obrovské fronty. 

 

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Další číslo e.INFO ČEZ Temelín (newsletter) naleznete ZDE.

Červen s akcemi za podpory jaderné elektrárny

Za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ se v červnu odehrávají v obci Paseky hned dvě akce. Zahájil to dětský den 4.6.2017 kde se na lezeckou stěnu se skluzavkou pustilo hned 35 dětí a za hojné účasti se pořádali drobné soutěže s odměnami. Za podpory paseckých hasičů a hlavně hasiček týmu A byl na každém stanovišti organizátor a akce se tak uskutečnila ve skvělé kvalitě. Děti si to užívali a párky v rohlíku se vydali do posledního kusu. Doufáme, že druhá červnová akce Přes Písecké hory na kole a pěšky se 17.6.2017 uskuteční také za velké účasti a se stejně dobrými ohlasy. Děkujieme za účast, pozitivní ohlasy a pochvaly a těšíme se na další povedené akce. 

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Květnové číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ naleznete ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Dubnové číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ naleznete ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Již březnové číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Pravidelné číslo oblíbeného newsletteru opět vyšlo. Únorové číslo roku 2017 newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

Masopust 25.2.2017

Jako každý rok se i letos s podporou JE Temelín Skupina ČEZ v rámci projektu Oranžový rok 2017 konal tradiční masopustní průvod obcí Paseky a následoval Masopustní rej v pohostinství "Na Vyhlídce". Letošní krásné a poměrně příjemné počasí nalákalo hodně masek a tímto mnohokrát děkujeme za účast všem v maskách i bez nich a těšíme se na další vydařený ročník. Podvečerní zábava patřila hlavně dětem kterým se po dojití do pohostinství věnovali hlavně mužští zástupci hasičů, tančli s nimi na sále a hrály různé hry. Zapojovali se i ty uplně nejměnší dětičky a bylo vidět že si to náležitě užívají. Večerní zábava pokračovala v dospěláckém složení kde byla znát únava z celodenního zapojení. 

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Rok 2017 začíná dalším číslem tohoto oblíbeného newsletteru. První číslo roku 2017 newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

Tradiční setkání důchodců

Tradiční listopadová akce setkání důchodců která je velmi populární proběhla i letos. Tento rok v tálínské hospodě se sešli důchodci obcí Paseky, Tálín a Žďár. Proběhl bohatý doprovodný program a podávala se večeře. Akce byla jako každý rok zajištěna jak s odvozem tam i zpět (děkujeme pravidelným řidičům Petrovi Kubičkovi a Jiřímu Stropnickému). Akce trvala do pozdních večerních hodin, měla hojnou účast a velice se vydařila. Těšíme se na další ročník a doufáme, že se nás co nejvíce ve zdraví sejde zase napřesrok.

O putovní pohár starosty obce 2016

Jako každý rok se první říjnový víkend roku 2016 pořádala u rybníka starák soutěž hasičů O putovní pohár starosty obce. Letošní ročník byl pro menší účast družstev prvně dvoukolový. I tak si místní hasiči dali záležet a co se týče zázemí bylo vše v perfektní kvalitě. Pasecké holky si vzaly na starost občerstvení v již stálém složení a proto byli zákazníci odbavování bez problémů a front. Počasí nám přálo a na to že byl říjen byl moc pěkně. Hasiče přišli podpořit i místní a přespolní diváci a proto považujeme tuto akci za úspěšnou.  Děkujeme a těšíme se na další ročník.

Přes Písecké hory na kole a pěšky - 16. ročník

Již šestnáctý ročník velmi oblíbené akce PPH se konal dne 18.6.2016. Cykloakce Přes Písecké hory na kole a pěšky je tradiční oblíbená akce pořádana obcí Paseky, kdy jak v organizačním týmu tak v poli účastníků se objevují známé tváře a je to příjemné setkání. Akce měla nejstaršího a nejmladšího účastníka, kde věkový rozdíl čítal cca 80ti let. Finanční podpora JE Temelín v rámci Oranžového roku 2016 byla velmi dobře využita a letošní účast byla opravdu početně hojná a tuto akci můžeme označit za úspěšnou. Zakončení v místním pohostinství bylo po podaném výkonu zcela zasloužené a doufáme že příští rok se sejdeme v podobném velkém počtu.  

Dětský den 2016

V roce 2016 připadla oslava dětského dne na datum 4.6.2016. Dětský den se jako každý rok již tradičně konal v rámci Oranžového roku v Pasekách. Tato akce pořádaná obcí Paseky za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2016. Podařená akce s odpolednem stráveným soutěžemi a zábavou na návsi za hojné účasti dětí byla s pomocí členů sboru SDH Paseky úspěšná. 

Den otevřených dveří na JE Temelín

Dne 30.7.2016 se bude konat tradiční den otevřených dveří. Kapacita omezena a je třeba včasná rezervace. Více ZDE a plakát akce ZDE.

Červen s akcemi za podpory JE Temelín

V červnu se budou pořádat tradiční akce pořádané za podpory Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ, partnera projektu "Oranžový rok 2016". Tyto akce budou Dětský den a Přes Písecké hory na kole a pěšky. Dětský den proběhne v sobotu 4.6.2016 od 15ti hodin na návsi. Akce PPH na kole a pěšky bude v sobotu 18.6.2016 (registrace od 9.30 před pohostinstvím). Všichni jste srdečně zváni. Krásné grafické plakáty naleznete v odkazech v aktualitách u jednotlivých akcí.   

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Tentokráte čtvrté číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE a také v Aktualitách.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

Masopust 6.2.2016

Jako každý rok se i letos s podporou JE Temelín Skupina ČEZ v rámci projektu Oranžový rok 2016 konal tradiční masopustní průvod obcí Paseky a následoval Masopustní rej v pohostinství "Na Vyhlídce". Tímto mnohokrát děkujeme za účast všem v maskách i bez nich a těšíme se na další vydařený ročník. 

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter) - ročník 2016

Stejně jako v roce 2015 i letos vychází newsletter Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZPrvní letošní číslo tohoto newsletteru je k nahlédnutí ZDE. Dozvíte se v něm, kromě zajímavostí a aktuálního dění v Jaderné elektrárně, i například termíny cvičení, případně informace o otevřených grantových řízeních a jiné užitečné.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

Partnerství s JE Temelín Skupina ČEZ

Tradičním setkání důchodců byla poslední akce zařazená obcí Paseky do projektu Oranžový rok 2015 za podpory JE Temelín Skupina ČEZ. Tímto mnohokrát děkujeme za dosavadní spolupráci a doufáme, že i v následujícím roce se můžeme těšit na další spolupráci díky níž se uskuteční úspěšné a obyvateli velice oblíbené akce. 

Tradiční setkání důchodců 2015

Dne 21.11.2015 proběhlo tradiční setkání důchodců obcí Paseky, Tálín a Žďár. Tentokráte se tradiční setkání uskutečnilo v pohostinství ve Žďáře. Setkání bylo v rámci projektu "Oranžový rok 2015" za podpory JE Temelín Skupina ČEZ . Setkání se vyvedlo a veselí pokračovalo až do pozdních večerních hodin. Letos se z obce Paseky zúčastnilo 19 důchodců za doprovodu statorsty, místostarostky a jedné členky zastupitelstva. Letošnní ročník byl zase úspěšnou akcí a doufáme, že v příštím roce se zase všichni ve zdraví setkáme. 

 

O putovní pohár starosty obce Paseky 2015

V sobotu dne 3. října 2015 od 12:00 hodin pořádala Obec Paseky společně se Sborem dobrovolných hasičů Paseky za finanční podpory ČEZ JE Temelín u rybníka "Starák"  6. ročník hasičské soutěže "O putovní pohár starosty obce Paseky". Letošní ročník byl bohužel ovlivněn souběhem soutěží a to se odrazilo na počtu účastnících se soutěžních družstev. 

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Vyšlo nové číslo newsletteru Jaderné elektrárný Temelín ČEZ. K nahlédnutí ZDE

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Nové, v pořadí již osmé, číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

Návštěva Informačního centra JE Temelín Skupina ČEZ a reaktorového sálu

Dne 28.7.2015 došlo k další návštěvě Informačního centra JE Temelín Skupina ČEZ pěti občany Pasek. Po shlédnutí videa o výrobě elektřiny a zajímavé diskuzi s mnoha dotazy prohlídka pokračovala za zámečku kde má sídlo a zázemí informační centrum do areálu JE Temelín. Z důvodu odstávky obou dvou bloků JE Temelín byla součástí prohlídky také návštěva reaktorového sálu jednoho z bloků což je mimořádná příležitost a denně se tudy projde jen jedna prohlídka ze všech.  Další část prohlídky byla strojovna, která na rozdíl od minulé prohlídky byla mimo provoz a tudíž tichá atmosféra umožňovala zase jiný pohled na tuto dominantu. Strojovna byla sledována z výšky a to naskytlo nejkrásnější možný pohled na tuto dominantu.

Přes Písecké hory na kole a pěšky - již 15. ročník

Dne 13.6.2016 se konal jubilejní patnáctý ročník cykloakce Přes Písecké hory na kole a pěšky. Tato tradiční, hodně oblíbená, akce pořádaná obcí Paseky byla za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2015. Jubilejní ročník proběhl v klidu a všichni účastníci dorazili v pořádku zdárně do cíle. Speciální poděkování patří paní Hůlkové, která se ve věku 81 let posadila odvážně na kolo a vyrazila s námi. Někteří místní, i přes očekávanou znalost okolí, zabloudili a museli se proto kus cesty vracet, ale i přes tyto komplikace doufáme, že si to všichni užili a příští rok se nás v pohostinství, na něco malého k občerstvení po podaných výkonech, sejde velké množství. 

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter číslo 6)

Newsletter Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ má další číslo a je k nahlédnutí ZDE.

Dětský den 2015

Jako každý rok i v roce 2015 se dne 31. května konal v rámci Oranžového roku v Pasekách dětský den. Tato akce pořádaná obcí Paseky za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2015. Byla to podařená akce a moc prima odpoledne na pasecké návsi s hojnou účastí místních dětí. Stejně jako loni byla pořádána stezka odvahy. S organizací pomáhali členové sboru SDH Paseky. Jde o dlouhodobou a fungující spolupráci, protože co bychom pro naše dětičky neudělali. Již se těšíme na další ročník a hlavně na to jak budou místní kreativní a co vše přibude za stanoviště na stezce odvahy.  

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter číslo 5)

Newsletter Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ má další číslo. Jako vždy je zveřejněn jak v aktualitách, tak je k nahlédnutí ZDE.

Rocková zábava - skupina Fiesta 16.3.2015

Stejně jako loni i letos pořádala obec Paseky ve spolupráci s SDH Paseky za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2015 v místním pohostinství rockovou zábavu, kdy vystoupila bigbítová skupina Fiesta rock. Zábava se opět vydařila a tančilo se opravdu vesele. Fanoušků přišlo sice nepříliš velké množstí, ale na jejich výkonech to rozhodně nebylo znát a všichni příznivci této skupiny zůstaly až do brzských ranních hodin.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter číslo 4)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter číslo 3)

Další číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ je k nahlédnutí ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (newsletter číslo 2)

Vyšlo již druhé číslo newsletteru Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. Druhé číslo tohoto newsletteru je k nahlédnutí ZDE.

e.INFO ČEZ Temelín (nový newsletter)

Vychází nový newsletter Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. První číslo tohoto newsletteru je k nahlédnutí ZDE. Dozvíte se v něm, kromě zajímavostí a aktuálního dění v Jaderné elektrárně, i například termíny cvičení, případně informace o otevřených grantových řízeních a jiné užitečné.

Partnerství s JE Temelín Skupina ČEZ

Stejně jako v roce 2014 bude i v roce 2015 probíhat partnerství mezi obcí Paseky a JE Temelín Skupina ČEZ. Občané Pasek se mohou těšit na další akce zařazené v rámci Oranžového roku 2015 které proběhnou za podpory JE Temelín Skupina ČEZ. Doufáme, že se organizace těchto akcí vyvede a bude to zdařilá spolupráce jako v předcházejících letech.

Návštěva Informačního centra JE Temelín Skupina ČEZ občany Pasek

Dne 16.11.2014 proběhla návštěva Informačního centra JE Temelín Skupina ČEZ občany Pasek. Této návštěvy se účastnilo 8 obyvatel z Pasek. Pro velký úspěch a zájem ostatních se návštěva Informačního centra JE Temelín Skupina ČEZ opakovala znova 14.12.2014. Této návštěvy se účastnilo dalších 5 občanů. Děkujeme Informačnímu centru za možnost se této akce účastnit.

Tradiční setkání důchodců 2014 za podpory ČEZ Jaderné elektrárny Temelín

Dne 22.11.2014 proběhlo v Tálínské hospodě již tradiční setkání důchodců v rámci akcí pořádaných pod záštitou Oranžového roku. Setkání hodnotíme jako úspěšné, účast byla velmi hojná a zábava bujará.

 Těšíme se na další ročník a doufáme, že bude stejně úspěšný jako letos a všichni se zase ve zdraví setkáme.

O putovní pohár starosty obce Paseky 2014

V sobotu dne  4. října 2014 od 12:00 hodin pořádala Obec Paseky společně se Sborem dobrovolných hasičů Paseky za finanční podpory ČEZ JE Temelín u rybníka "Starák"  5. ročník hasičské soutěže "O putovní pohár starosty obce Paseky"

Výsledky soutěže:

O pohár starosty obce Paseky:

  • Kategorie muži: 1. SDH Milenovice, 2. SDH Jehnědno, 3. SDH Paseky
  • Kategorie ženy: 1. SDH Jehndědno, 2. SDH Krč, 3. SDH Paseky
  • Kategorie děti (přípravka): 1. SDH Paseky
  • Kategorie děti: 1. SDH Tálín, 2. SDH Žďár
  • Kategorie veteráni: 1. SDH Jestřebice, 2. SDH Podeřiště, 3. SDH Paseky 

 

 

2. kolo soutěže o Putovní pohár hasičů okresu Písek, O pohár starosty SDH Paseky, CENA ČEZ 14.6.2014

Dne 14.6.2014 se v Pasekách v rámci Oranžového roku konala soutěž v požárním sportu – požární útok. Jednalo se o 2.kolo soutěže O putovní pohár hasičů okresu Písek, kdy se soutěžilo o pohár starosty SDH Paseky a dále též o CENU ČEZ. Soutěže se celkem zúčastnilo 31 týmů. Fotodokumentaci soutěže najdete ve fotogalerii.

 

Výsledky soutěže:

O pohár starosty SDH Paseky:

  • Kategorie muži: 1. SDH Žďár, 2. SDH Milevsko, 3. SDH Jehnědno
  • Kategorie ženy: 1. SDH Nový Dvůr, 2. SDH Milevsko

CENA ČEZ:

  • Kategorie muži: 1. SDH Krč 2, 2. SDH Milenovice, 3. SDH Zbelítov „A"
  • Kategorie ženy: 1. SDH Krč, 2. SDH Jehnědno, 3. SDH Paseky

Den Dětí 31.5.2014

Obec Paseky ve spolupráci s SDH Paseky uspořádala za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2014 v Pasekách den dětí. Pro děti byly připraveny různé soutěže, koloběžky a též možnost vyzkoušet si i jízdu na jednokolce. Pro menší děti byly připraveny šlapací dětské vysokozdviždné vozíky. Děti se též mohly vyřádit na trampolíně a soutěžily též v jezení koláčů. Závěrem si děti mohli namalovat kšiltovku dle vlastní fantazie. Pro děti bylo připraveno drobné občerstvení a též malé odměny. Foto z celého odpoledne naleznete ve fotogalerii.

Rocková zábava – bigbítová skupina Fiesta rock 15.3.2014

Obec Paseky ve spolupráci s SDH Paseky za finanční podpory JE Temelín v rámci Oranžového roku 2014 uspořádala v místním pohostinství rockovou zábavu, kdy vystoupila bigbítová skupina Fiesta rock. Přestože na zábavě nebyla velká účast, skupina se líbila natolik, že si ji místní znovu objednali na 8.11.2014. Foto naleznete ve fotogalerii.

Masopust 1.3.2014

Dne 1.3.2014 se uskutečnil v obci Paseky za podpory JE TEMELÍN v rámci Oranžového roku v Pasekách tradiční masopustní průvod obcí. V poledne se sešly masky v hojném počtu v paseckém pohostinství a po zhotovení společné fotografie průvod vyrazil za doprovodu dvou harmonikářů z Podolí k obchůzce Pasek. S průvodem šla letos i velká řada přihlížejících, kteří bohužel neměli na sobě žádné masky, přesto jsme byli rádi, že svoji účastí ostatní v maskách podpořili. Fotografie z průvodu naleznete ve fotogalerii.

Po obejití celé vesnice se plynule přešlo do společenské zábavy v místním pohostinství. Stejně jako každý rok i letos si místní občané připravili překvapení. V letošním roce však přítomní zažili opravdu silný kulturní zážitek, protože v rámci masopustní zábavy byla předvedena dvě představení. Místní ženy si připravily představení s názvem „akvabely" – ukázku videa si můžete prohlédnout v sekci video. Pasečtí muži se nenechali zahanbit a připravili si svoje vystoupení s názvem „pánvičky" – ukázku videa si též můžete prohlédnout v sekci video.

Hasičský ples 25.1.2014

SDH Paseky uspořádalo v pohostinství v Pasekách hasičský ples. K tanci a poslechu hrála skupina LANZA a celkem se přišlo pobavit necelých devadesát obyvatel. Sbor dobrovolných hasičů se postaral též o bohatou tombolu, přičemž se losovalo přes dvěstě cen. SDH Paseky a obec Paseky tímto děkuje všem sponzorům a zejména JE Temelína za věcné dary do tomboly. Fotodokumentaci plesu najdete ve fotogalerii.

Mikuláš 5.12.2013

Jako každý rok i v tomto roce obec Paseky připravila Mikuláše pro děti z Pasek. V letošním roce měl Mikuláš hodně práce a musel navštívit 26 dětí. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii. Fotodokumentaci akce najdete ve fotogalerii.

Setkání důchodců 16.11.2013

V listopadu se uskutečnilo již tradiční setkání důchodců a to ze tří okolních vesnic – Paseky, Tálín, Žďár. Oproti předchozímu roku došlo ke změně a setkání se uskutečnilo tentokráte ve Žďárské hospodě. Netradičním vystoupením byla kouzelnická půlhodinka mistra ČR z roku 2011 v Moderní magii Raye Salmana, která vyloudila úsměv i úžas ve tváři nejen důchodcům, ale i přítomným dětem a jejich rodičům. Večerem provázela dechová kapela Starošumavská pětka, jež vytáhla k tanci nejeden pár. Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

4. ročník O putovní pohár starosty obce Paseky 5.10.2013

Jednou z posledních akcí v rámci oranžového roku 2013 byl uspořádán již 4. Ročník akce O putovní pohár starosty obce Paseky v požárním sportu – požární útok. Při této soutěži byl zraněn jeden závodník. Po ukončení soutěže před vyhlášením výsledků proběhla též tradiční pivní štafeta. Kategorii muži i ženy ovládly týmy z Jehnědna. V kategorii veteráni vyhrál tým z Podeřiště. Všechny soutěžní týmy si odvezli alespoň cenu útěchy i v případě, že se neumístili na stupních vítězů. Obrázky z akce naleznete ve fotogalerii.

Setkání rodáků a oslavy 105. Výročí založení SDH Paseky

29.6.2013 obec Paseky a SDH Paseky za podpory JE Temelín v rámci oranžového roku v Pasekách 2013 uspořádala na návsi v Pasekách obrovskou společenskou událost. Dále musím též vzpomenout i ostatní sponzory akce: MVKS, spol. s r.o. Ing. Václava Hůlky, TRUHLÁŘSTVÍ VANĚČEK s.r.o., PLATAN Pivovar Protivín a.s., J. R. Novák. U příležitosti oslav 105. výročí založení SDH Paseky uspořádala zároveň i setkání rodáků obce Paseky. Nezasvěceným by se mohlo zdát, že to nesouhlasí, neboť předchozí setkání rodáků obce se uskutečnilo při oslavách 100. Výročí založení SDH Paseky a to v roce 2006 a to měli by samozřejmě pravdu. Bohužel až po oslavách v roce 2006, se dodatečně z kronik obce zjistilo, že rok založení byl špatně přečten a proto toto datování bylo opraveno a dáno do souladu s historickými fakty až v tomto roce 2013. Pro účastníky byl připraven kulturní program, obec nechala zhotovit hasičský prapor, který byl při této příležitosti požehnán. Místní občané se podíleli též na zajištění bohatého občerstvení. U příležitostí této události byl otevřen obecní úřad pro veřejnost a byla zde přichystána výstava o obci Paseky, kde si účastníci mohli prohlédnout zejména historické kroniky obce. Celý program byl doprovázen hudbou a akce vyvrcholila večerním ohňostrojem. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

XIII. ročník cykloakce Přes Písecké hory na kole i pěšky

Dne 8.6.2013 obec Paseky za podpory JE Temelín uspořádala již 13. ročník cykloakce Přes Písecké hory na kole i pěšky. Počasí se vydařilo, do účasti se zapojili v hojném počtu též místní hasiči, a to nejen na kolech i jako pořadatelská služba. Jedinou chybičkou bylo snad jen to, že s ohledem na stav terénu po velkých deštích musela být nejdelší trasa o kousek zkrácena a to s ohledem na bezpečnost účastníků. Obrázky z akce naleznete ve fotogalerii.

Den dětí 1.6.2013

Obec Paseky ve spolupráci s SDH Paseky a za podpory JE Temelín, uspořádala 1.6.2013 den dětí. Bohužel počasí této akci nepřálo a celá akce se tedy z venkovních prostor návsi přesunula do sálu místního pohostinství. Přestože se nemohlo být s dětmi venku i tak by pro děti připraven bohatý program a musím konstatovat, že se jim hry líbily. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

Turnaj ve stolním tenise 5.1.2013

Dne 5.1.2013 se v Pasekách v místním pohostinstvím za podpory JE Temelín v rámci Oranžové roku 2013 uskutečnil první ročník turnaje ve stolním tenise. Turnaj se hrál na dvou stolech, přičemž jeden je místních hasičů a jeden byl zapůjčen z Tálína. S ohledem na velkou účast místní doufají, že se jim podaří pořádat i další ročník tohoto turnaje. Obrázky z akce naleznete ve fotogalerii.

Partnerské organizace Partnerské organizace

JE Temelín

TemelínkyDobrovolý svazek obcí Blanicko-otavského regionuNadace ČEZ

Vodňanská ryba      

Rychlé odkazy